Home › Batalia z zaniedbaną cerą

Batalia z zaniedbaną cerą

W środowisku występuje trochę produktów, które mogabyć wykorzystywane jako kosmetyki. Nie jest nawet potrzebne dodawanie do nich czegoś,gdyż same w sobie mają pozytywne substancje.

Wśród nich najważniejszy jest miód.

Ciekły, stały, każdego rodzaju, z dowolnych kwiatów, nadaje się perfekcyjnie do wykorzystania jako dodatek do higieny urody. W miodzie znajduje się dużo witamin, często witaminy A oraz witaminy E, które bywają znanymi witaminami młodości. Są również przeciwutleniaczami, które tamują starzeniu się naskórka. Poza nimi miód posiada składniki odkażające, dlatego może leczyć drobne niedoskonałości skóry, rany i pryszcze, które lepiej się goją. Aby skorzystać z właściwości miodowego leku wystarczy tylko miodowy okład, czyli położenie naoczyszczoną twarz delikatniej warstwy płynnego miodu. Maseczkę warto wyczyścić po kwadransie albo pozostawić na dłużej do przyjęcia. Już o poranku czuć będzie efekty. Cera będzie wyraźnie delikatniejsza, przyjemna w dotyku, promienna. Ponawianie operacji utrwali efekty. Odmienną maseczką jest zmiksowanie miodu z sokiem cytrynowym albo z mlekiem.

W takim przypadku okład należyzostawić na skórze jedynie przez kilka minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możemy wykorzystać do ochrony fryzury oraz dłoni, zwłaszcza suchych. Maska do dłoni polega także na położeniu miodu na skórę i zakryciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak muszą pozostać na noc albo na trzydzieści minut, aby dobrze wchłonąć dobroczynne substancje.

Do miodu warto dołączyć również sok z cytryny albo płynną witaminę E.

Zwiększy ona osiągnięcie oczekiwanego efektu. .