Home › Duże miasto czy wieś?

Duże miasto czy wieś?

Wiadomo, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełny atrakcji i nieznanych terenów. Ludzie częstokrotnie zastanawiają się na jakim obszarze te miejsca odkrywać. Jedni uważają, że nigdzie indziej nie odnajdą takiego spokoju jak na wsi, a inni, że miasto, które jest pełne życia daje im niezwykłego kopniaka do działania. Cóż, jak można zauważyć zdania są różnorodne. Nic nadzwyczajnego, gdyż zainteresowania ludności są tak barwne jak wiosenny ogródek.

Wieś ma wiele swoich zalet a mianowicie: malutki ruch na drodze, przez co można w spokoju chodzić na spacery, cisza i sielskość dają chwilę na zregenerowanie sił, nasze płuca także mają możliwość odetchnąć, bo jest korzystniejszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania własnego ogródka, pola uprawnego. oszczędzanie pieniędzy. Jak można zauważyć - zalet jest dużo, aczkolwiek trzeba zapoznać się też z wadami: mało możliwości, brak miejsc, gdzie można się wybrać ze znajomymi, niebezpieczne sprzęty rolnicze, każdy każdego zna. Wszystko ma swoje wady i zalety.

Też nie należy się kierować tym, co ktoś inny powiedział, ale najlepiej wypróbować na własnej skórze.

Skoro mamy już zalety i wady bycia na wsi, to trzeba zrobić to samo z miastem. Zobaczmy: jest więcej sklepów, gdzie dojdziesz nawet pieszo, nie ma kłopotów z komunikacją, wiele możliwości, restauracje, bary, puby, więcej atrakcji, znacząca anonimowość. Przejdźmy do wad: złej jakości powietrze, duży ruch, wrzawa i zgiełk, malutka ilość zwierząt, mało zieleni. Może być tak, że pewne z wymienionych opcji ktoś przyporządkuje do całkiem odrębnej grupy bądź odwrotnie. Ludzie mają swoje upodobania. Jedni lubią to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak dużo różnorodnych rzeczy, świat nie jest jednoraki. CIEKAWOSTKA! Najdrobniejszą wsią w Polsce jest usytuowany na Dolnym Śląsku.

Przypuszczalnie mieszkają tam zaledwie dwie osoby.

Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a następnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj zamieszkać tam, gdzie ty czujesz się najlepiej, a wówczas na pewno będziesz szczęśliwy!.


Zobacz:
Suplementy na wypadanie włosów polecane przez nasz portal
Gdzie warto wyruszyć na wycieczki?
Jak szybko schudnąć z ud i brzucha
Jak można sprzedać swoje auto?