Home › Samochód w leasing czy na kredyt

Samochód w leasing czy na kredyt

Gdy prowadzimy działalność gospodarczą warto rozważyć kupno auta służbowego . Samochód służbowy pozwoli nam odciążyć swój prywatny samochód jak również odliczyć koszty jego eksploatacji. Kupno samochodu służbowego można sfinansować kredytem.

Kredyt na samochód służbowy pozwoli nam na rozłożenie płatności w przystępne raty miesięczne.

Każdy przedsiębiorca pragnący zakupić samochód służbowy finansowany z kredytu samochodowego, najpierw powinien zdecydować, jaki pojazd go konkretnie zainteresował. Od rodzaju pojazdu właściwie zależy wysokość raty zaciągniętego kredytu. Kolejny etap to wybór banku, w jakim zwrócimy się o kredyt. Polecamy porównać kilka ofert i najkorzystniejszą.

Uprzedzając wizytę w banku musisz zgromadzić wszelkie dokumenty księgowe potrzebne do kredytu.

Jako finansowanie kupna auta firmowego możemy wybrać kredyt na samochód służbowy lub kredyt obrotowy bez precyzowania konkretnego celu przeznaczenia.

Każdy z nich ma swoje zalety i wady .

Kredyt samochodowy jest zazwyczaj mniej oprocentowany, jednak pamiętać musisz, że w papierach rejestracyjnych, jako właściciel będzie widniał bank zatem odsprzedaż przed spłatą kredytu nie będzie możliwe. Kredyt obrotowy jest droższy, ale daje swobodną możliwość operowania środkami pieniężnym jak również pojazdem zakupionym za nie. Niezależnie od tego, jaki kredyt zaciągniemy w banku po zakupie pojazdu firmowego możemy pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu koszty z nim powiązane. Finansując samochód na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć można: prowizja od pożyczki, opłaty związane z spłacaniem kredytu jak również odpisy amortyzacyjne..
Czytaj dalej: leasing audi