Home › Suplementy na wypadanie włosów polecane przez nasz portal

Suplementy na wypadanie włosów polecane przez nasz portal

Z problemem ponadprzeciętnego wypadania włosów ma do czynienia coraz większa liczba mężczyzn, ale i pań.

Powodow tegotypu stanów może być wiele, dlatego bardzo ważna jest diagnostyka i obranie takiej metody leczenia, albo prewencji, który będzie najbardziej wskazany. W leczeniu warto wykorzystać dostępne preparaty naturalne np.

olejek kokosowy, skrzyp polny albo algi.

Dzięki płynom z ich zawartością wzmocnimy włosy, ograniczymy ich wypadanie.

Szybciej natomiast działać będą środki z chemicznymi substancjami, aczkolwiek te wykazują zdecydowanie więcej ubocznych skutków ich uzywania.

Ogromne znaczenie w profilaktyce ma właściwa pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (koloryzacja, prostowanie, suszenie) a także masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Leki z przepisu lekarza używane w zaawansowanych stadiach chorób mogą być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami specjalisty. Narastanie włosów uaktywnia minoxidil. Środki z jego zawartością przewaznie wmasować należy dwa razy dziennie. Czas wspomagania to około 3 miesiące - w tym okresie powinny pojawić się nowe włosy w tych miejscach, w których je utraciliśmy.

Kolejna metoda to wstrzykiwanie substancji z kortyzolem.

Raz w miesiącu powtarzany jest wstrzyk, a efekt widoczny już po 4 tygodniach. Dermatolog może zalecić dodatkową terapię. Warto zaznaczyć, że z roku na rok rośnie liczba leków i zabiegów na porost włosów. To, z jakich przyczyn wypadają włosy ma znaczenie w doborze idealnej metodyleczenia. Babcine sposoby mogą być skuteczne w lekkich stanach zapalnych. Jeśli nie ma poprawy, niezbedna jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi wywiad, skieruje na badania i zastosuje metodę terapeutyczną..
Dużo ciekawych opinii możesz znaleść pod tym linkiem:: jakie suplementy na masę mięśniową